HASTANEMİZ HAKKINDA

GENEL BİLGİLER;

          Hastanemiz, 1951 yılında Sakarya Devlet Hastanesi ismiyle 100 yataklı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bakanlığımızın Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün 10.11.2006 tarih ve 6625 sayılı yazısı ile hastanemiz, İstanbul Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı genel nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi niteliğine sahip olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır.

          Ardından 05.06.2009 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü ile Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi için Uygulama ve Araştırma Hastanesi olarak da hizmet vermeye başlamıştır. 05.08.2011 tarihinde Sağlık Bakanlığı ve Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında yapılan protokol ile T.C. Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak birlikte hizmet vermeye başlamıştır.

          Şu anki haliyle 400 hasta yatağı ile hizmet vermekte olan hastanemiz gerek personel kadrosu gerekse yatak sayısı ve de tıbbi donanım olarak gelişmesine devam etmektedir. Halen 17 branşta eğitim veren hastanemize Bakanlığımızca ve Üniversitemizden Klinik Şefleri / Klinik ve Eğitim Sorumluları görevlendirilmeye başlamıştır.

          İlk klinik şefimiz Ekim-2008 tarihinde göreve başlamış olup, 10.11.2008 tarihi itibariyle Göz, İntaniye, Ortopedi ve Travmatoloji, Kardiyoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Dâhiliye, Acil Tıp, Radyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Anestezi ve Reanimasyon, Mikrobiyoloji, Biyokimya, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, KBB, Dermatoloji, Genel Cerrahi, Onkoloji, Patoloji, Psikiyatri, Gastroenteroloji ve Romatoloji gibi birçok dalda eğitim kliniği olarak ve hemen bütün branşlarda sağlık hizmeti vermekteyiz.