HASTANEMİZ HAKKINDA

            Hastanemiz, 1951 yılında Sakarya Devlet Hastanesi ismiyle 100 yataklı olarak hizmet vermeye başlamıştır.

           Bakanlığımızın Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün 10.11.2006 tarih ve 6625 sayılı yazısı ile hastanemiz, İstanbul Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı genel nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi niteliğine sahip olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır.

        Ardından 05.06.2009 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü ile Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi için Uygulama ve Araştırma Hastanesi olarak da hizmet vermiştir.

          05.08.2011 tarihinde Sağlık Bakanlığı ve Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında yapılan protokol ile T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI SAKARYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ olarak birlikte hizmet vermeye başlamıştır.

 2014 yılı Eylül ayında Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile birleşerek Hastanemiz Merkez kampüs, Korucuk kampüs, Doğumevi kampüs ve Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) olarak dört kampüste hizmet vermeye devam etmektedir. 

            Toplamda 21.717  M2 alan üzerine kurulmuş, 110.522  M2 kapalı alanı olan 3. seviye sağlık hizmeti sunan bir sağlık kuruluşudur.

  120 adet yoğun bakım hasta yatağımız olmak üzere toplamda 935 hasta yatağımız ile  canla başla çalışarak fedakarca Sakarya halkına, çevre il ve ilçelerimize  hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

Hastanemiz gerek personel kadrosu gerekse yatak sayısı ve de tıbbi donanım olarak gelişmesine devam etmektedir. Halen 56 branşta 44 Profesör, 26 Doçent,  46  Yardımcı Doçent ve 199  uzman doktoru ile hizmet vermektedir.       

Acil Tıp Kliniği, Üroloji, Plastik Cerrahi, Çocuk Cerrahi, Dahiliye, Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Nöroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Anestezi ve Reanimasyon, Ortopedi ve Travmatoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Onkoloji,  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, KBB, Dermatoloji, Gastroenteroloji ve Romatoloji, Psikiyatri,  Labaratuvarlar (Mikrobiyoloji, Biyokimya, Patoloji, Genetik),Radyoloji, gibi birçok dalda eğitim kliniği olarak ve hemen bütün branşlarda sağlık hizmeti vermekteyiz.

 
 
" SAĞLIK KURULU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
  Hastanemiz   Diğer  
  Hastane ve Ziyaretçi Kuralları   Organ Bağış  
  Hasta Hakları   Bebek Dostu Hastane  
  Nasıl Muayene Olurum?   Anlaşmalı Kurumlar    İletişim:
 
Sağlık Caddesi No:195
 Adapazarı / SAKARYA

 Telefon:

 
444 54 00 /  888 40 51 - 57 (7 Hat)
 Ulaşım:

 
  Hizmet Standartarımız   Nöbetçi Eczaneler  
  Teşekkür Köşemiz   BİMER  
  Dilek Öneri Şikayet      
  Hasta ve Hasta Yakını için        
  Hastane Personeli için      
           
Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz Kullanılamaz. @2012     Web Dizayn | BİLGİ İŞLEM MERKEZİ
En İyi Çözünürlük 1024*768 ve Chrome ile İnternet Explorer 8 ve 9'da görüntülenmektedir.